Oferta

Leczenie ran m.in. owrzodzeń podudzi, odleżyn, stopy cukrzycowej, ran o mieszanej etiologii, ropnego zgorzelinowego zapalenie skóry, owrzodzeń nowotworowych.
Zastrzyki czyli podawanie leków drogą iniekcji podskórnych, domięśniowych lub dożylnych.
Kroplówki czyli dożylne wlewy kroplowe stosowane w celu dożylnego podania płynów infuzyjnych i leków.
Szczepienia czyli podawanie szczepionek drogą iniekcji podskórnych lub domięśniowych.
Cewnikowanie pęcherza moczowego czyli założenie urologicznego cewnika Foleya, stosowanego do odprowadzania moczu z pęcherza moczowego, kiedy oddawanie moczu jest z jakichś powodów niemożliwe. Cewnikowanie wykonuje się z użyciem żelu znieczulającego.
Usunięcie cewnika z pęcherza moczowego czyli wyjęcie długotrwale założonego cewnika po zakończonej terapii.
Holter ciśnienia tętniczego (ABPM) to automatyczne monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi przez całą dobę. Pozwala określić, jak często i kiedy występują nieprawidłowe wartości ciśnienia oraz odróżnić utrwalone nadciśnienie tętnicze od nadciśnienia wywoływanego emocjami. Dzięki badaniu może dowiedzieć się też czy stosowane leczenie przynosi efekty.
EKG czyli elektrokardiografia, która jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, wykonywanym w celu oceny pracy serca i wykrycia ewentualnych zaburzeń.
Wkłucie pośrednie Midline® pod kontrolą USG czyli założenie cewnika naczyniowego (podobnego do wenflonu), który jest wprowadzany do dużej żyły obwodowej na kończynie górnej, w celu podaży płynów i leków, u osób z trudnym dostępem dożylnym lub długotrwałą terapia dożylną.
Spirometria czyli spirometryczne badanie czynnościowe układu oddechowego, które pozwala na obiektywną ocenę czynności płuc. Podczas spirometrii ocenia się objętość powietrza wydychanego i wdychanego. Badanie polega na oddychaniu przez ustnik aparatu.
Wymrażanie kurzajek czyli krioterapia dermatologiczna, podczas której zamraża się brodawkę przy pomocy ciekłego azotu. Na skórze zostaje charakterystyczna wypukłość, która utrzymuje się kilkanaście dni i po tym czasie odpada. Należy pamiętać, że aby uzyskać zadowalający efekt czynność czasem trzeba powtórzyć 2-3 razy.
Zdjęcie szwów lub staplerów tzw. „klamerek”, „zszywek” czyli materiału jaki pozostał w skórze po zeszyciu rany np. po operacji.
Lewatywa z roztworu Enema® gdy dochodzi do zatrzymania stolca (powyżej 3 dni u pacjentów chodzących; powyżej 6 dni u pacjentów leżących) normalnie spożywających posiłki, pojawi się wzdęty, twardy i bolący brzuch należy niezwłocznie poszukać pomocy. Enema to szybka wlewka doodbytnicza dająca efekt przy pierwszorazowych i krótkotrwałych zatwardzeniach. Wypróżnienie najczęściej pojawia się w przeciągu 30 min.